V súčasnosti, keď každý môže využívať online platby pomocou QR kódu, mobilných telefónov alebo inteligentných hodiniek, je stále veľa podnikateľov, ktorí vystavujú faktúry a daňové doklady ručne, napríklad v programe Excel.

Na trhu je veľké množstvo nástrojov, ktoré fungujú veľmi intuitívne, napríklad FakturaOnline.sk rýchlo vystaví nielen klasickú faktúru pre platiteľov a neplatiteľov DPH, ale vie vystaviť aj proforma faktúru a dobropis. Všetky údaje o subjektoch sú automaticky načítané z rôznych databáz českej štátnej správy, nielen z klasického systému ARES. Nemusíte sa obávať, že by niektoré informácie boli neaktuálne.

Tento fakturačný nástroj oslávil už 10 rokov na trhu a používa ho viac ako 90 tisíc podnikateľov v Českej republike, na Slovensku a v Poľsku. Pri príležitosti svojho výročia pripravila FakturaOnline niekoľko noviniek pre svojich stálych používateľov, ale aj pre nováčikov. Tí teraz budú môcť využiť skúšobné obdobie až 5 týždňov s najvyššou tarifou PREMIUM, ktorá okrem neobmedzeného počtu vystavených faktúr poskytuje aj jednoduchú editáciu.

Ďalšou novinkou je špeciálne podujatie pre všetky neziskové organizácie. Teraz môžu využívať nástroj FakturaOnline bezplatne. Návod, ako sa môžu neziskové organizácie zaregistrovať do služby, nájdete na webovej stránke, všetko sa dá urobiť veľmi rýchlo za niekoľko minút.

Veľkou výhodou je podpora FakturaOnline, ktorá pomáha klientom rýchlo vyriešiť všetky ich bežné aj veľmi neobvyklé otázky. Potrebujete napríklad vystaviť faktúru so starou sadzbou DPH? Pre FakturaOnline to nie je žiadny problém, podporu môžete kontaktovať e-mailom [email protected], prostredníctvom profilu na Facebooku alebo využiť vlastnú encyklopédiu či blog FakturaOnline so všetkými novinkami.