Ak potrebujete odoslať viac faktúr v jednom formáte alebo exportovať faktúry do účtovníctva, môžete využiť funkciu hromadného sťahovania faktúr. Všetky faktúry, ktoré vytvoríte, môžete exportovať v rôznych formátoch, ako sú PDF, XML, XLSX alebo ISDOC.

Ako prebieha export faktúr?

Po prihlásení do FakturaOnline.sk kliknite na záložku Vystavené faktúry a vyberte všetky faktúry alebo len tie, ktoré chcete exportovať. Ďalej zvoľte možnosť Hromadné akcie a potom si vyberte, do akého formátu sa majú faktúry exportovať.

Export faktúr

PDF

Faktúry vystavené prostredníctvom FakturaOnline.sk sú primárne sťahované vo formáte PDF. Každá PDF faktúra obsahuje tiež súbor vo formáte ISDOC, čo umožňuje užívateľom jednoduchý import do ich ekonomických systémov, ktoré tento formát podporujú. Táto flexibilita uľahčuje prenos informácií a zjednodušuje správu finančných operácií.

ISDOC

Faktúry je možné sťahovať aj priamo vo formáte ISDOC, ktorý sa dá využiť pre väčšinu účtovných softvérov, ako sú POHODA, Money S3, SAP, DUNA alebo KARAT. ISDOC je formát elektronickej fakturácie v Slovenskej republike a bol vytvorený združením SPIS. Je možné ho doplniť aj o elektronický podpis. Skvelé je, že všetky faktúry môžete previesť do zvoleného formátu aj po ich vystavení. Možnosť sťahovania do formátu ISDOC ocenia najmä účtovníci, keďže obsahuje všetky potrebné údaje.

XML

Formát XML je veľmi využívaný v ekonomickom systéme POHODA a MONEYS3. Mnoho podnikov využíva elektronické zdieľanie faktúr pomocou XML. Ide o typ faktúry, ktorý na odosielanie a prijímanie faktúr využíva XML jazyk. Je to štandardný formát, ktorý vám umožňuje jednoducho zdieľať informácie medzi rôznymi aplikáciami a systémami. Podniky radi využívajú tento formát, pretože je možné tak jednoducho odosielať a prijímať faktúry elektronicky bez obáv z problémov s kompatibilitou.

XLSX

FakturaOnline.sk tiež umožňuje sťahovanie faktúr vo formáte XLSX, teda tabuľke Excelu. Táto funkcionalita je užitočná najmä pri potrebe exportovať prehľad vystavených faktúr za určité časové obdobie. Formát XLSX umožňuje jednoduché a systematické spracovanie údajov v tabuľkovom prostredí, čo uľahčuje sledovanie a analýzu údajov.