Žijeme v dobe veľkých možností, čo platí aj pre oblasť sebavzdelávania. Na internete je nespočetné množstvo odborných článkov, videokurzov, elektronických kníh a iných materiálov, z ktorých možno získať cenné informácie. Okrem toho je veľká časť materiálov k dispozícii zadarmo. V tomto článku vám odporučíme, kde sa môžete na internete vzdelávať zadarmo.

Samovzdelávanie je veľmi prospešné a má pozitívny vplyv na náš profesionálny a osobný život. Získate nové informácie, zručnosti alebo techniky, ktoré vám pomôžu napredovať v oblasti, v ktorej sa vzdelávate. Môžete zvýšiť svoju konkurencieschopnosť na trhu práce, rozšíriť si obzory a môžete si zvýšiť sebavedomie. Samovzdelávanie online vám tiež ušetrí čas, pretože nemusíte nikam dochádzať a môžete sa učiť v pohodlí svojho domova a v čase, ktorý vám najviac vyhovuje.

Tipy pre vzdelávacie webové stránky

Inšpirujte sa našimi tipmi na vzdelávacie webové stránky, ktoré poskytujú bezplatný hodnotný obsah.

TED Talks

Platforma Ted Talks je k dispozícii zadarmo a ponúka krátke rozhovory na rôzne témy. V každom videu vystupujú rečníci, ktorí sú odborníkmi na danú tému a/alebo majú zaujímavý príbeh.

Blog FakturaOnline.sk

Ak sa chcete vzdelávať v oblasti podnikania, účtovníctva alebo daní, navštívte náš blog FakturaOnline, kde sa venujeme rôznym témam z týchto oblastí.

Duolingo

Na učenie jazykov odporúčame aplikaci Duolingo, ktorá funguje ako hra a má vizuálne príťažlivé rozhranie. Hra je nastavená ako strom, ktorým sa musíte pomaly prepracovať. Keď dosiahnete koniec, získate malú roztomilú trofej s vlajkou, ktorá predstavuje jazyk, ktorý sa učíte.

Digitálna garáž Google

Digitální garáž od Google má väčšinu kurzov zadarmo. Kurzy sa zameriavajú na digitálne témy, ako je online marketing, dáta a technológie, rozvoj kariéry a ďalšie. Všetky kurzy sú vytvorené spoločnosťou Google a odborníkmi z odvetvia. Študovať môžete vlastným tempom. Mnohé kurzy ponúkajú po dokončení certifikáciu, ktorá môže byť cenným doplnkom vášho životopisu alebo profilu na LinkedIn.

Seduo.sk

Na platforme Seduo je niekoľko bezplatných kurzov, ale väčšina je spoplatnená. Môžete sa vzdelávať v oblasti podnikania, produktivity, marketingu, komunikácie, osobného rozvoja alebo digitálnych zručností.

Pokračujte v rozvíjaní svojich zručností, aby ste lepšie zvládali situácie vo svojom profesionálnom a osobnom živote. Otvoríte si tak dvere k väčším príležitostiam a budete lepšie konkurovať vo vysoko konkurenčnom trhovom prostredí.