Ak potrebujete poslať viacero faktúr v jednom formáte alebo poskytnúť prehľad banke či potenciálnemu obchodnému partnerovi, môže byť pre vás užitočný export faktúr. Všetky vytvorené faktúry môžete exportovať v rôznych formátoch, napríklad vo formáte pdf, XML alebo ISDOC.

Ako sa exportujú faktúry?

Po prihlásení do FakturaOnline.sk kliknete na záložku "Vydané faktúry" a vyberiete buď hromadnú akciu, pri ktorej sa vyexportujú všetky faktúry, alebo vyberiete len niektoré faktúry. Môžete si tiež vybrať, do akého formátu sa majú exportovať.

Formát PDF

FakturaOnline.sk poskytuje používateľom efektívny a jednoduchý spôsob exportu vystavených faktúr do formátu PDF. Táto funkcia je nevyhnutná pre podnikateľov a firmy, ktoré potrebujú uchovávať a zdieľať faktúry s klientmi alebo na účtovné účely. Export do formátu PDF zabezpečí, že všetky faktúry budú mať jednotný a profesionálny vzhľad a budú ľahko čitateľné na akomkoľvek zariadení. Okrem toho je proces exportu navrhnutý tak, aby bol intuitívny a rýchly, čo používateľom umožňuje efektívne spravovať svoje fakturačné dokumenty bez zbytočných komplikácií. Výsledný dokument vo formáte PDF možno jednoducho poslať e-mailom, uložiť na budúce použitie alebo vytlačiť.

Formulár ISDOC

Najbežnejším formátom je pdf, ale oceníte aj formát ISDOC, ktorý je možné použiť pre väčšinu účtovných softvérov, ako sú POHODA, Money S3, SAP, DUNA alebo KARAT. ISDOC je formát elektronickej fakturácie v Slovenskej republike vytvorený združením SPIS.. Je možné ho doplniť aj elektronickým podpisom. Skvelé je, že všetky faktúry môžete konvertovať do zvoleného formátu aj po ich vystavení. Možnosť stiahnutia do formátu ISDOC ocenia najmä účtovníci, pretože obsahuje všetky potrebné údaje.

Formát XML

Formát XML je v ekonomickom systéme POHODA široko používaný. Mnohé firmy využívajú elektronické zdieľanie faktúr pomocou XML. Ide o typ faktúry, ktorý využíva jazyk XML na odosielanie a prijímanie faktúr. Ide o štandardný formát, ktorý umožňuje jednoduché zdieľanie informácií medzi rôznymi aplikáciami a systémami. Podniky rady používajú tento formát, pretože umožňuje jednoduché elektronické odosielanie a prijímanie faktúr bez obáv z problémov s kompatibilitou.

Účtovníčke môžete uľahčiť prácu aj tým, že jej poskytnete prístup k svojmu účtu, kam môže sama exportovať potrebné dokumenty.